Trwa LATO W TEATRZE

Trwa LATO W TEATRZE - warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

LEMcraf – trwa Lato w teatrze dla dzieci i młodzieży. Zakończy się spektaklem w Szczecinie.

Już od tygodnia odbywają się warsztaty teatralne, muzyczne, zadania aktorskie, promocyjno-dziennikarskie, plastyczne, z technologii, robotyki i kodowania. Od 28 czerwca dzieci i młodzież z Drawska Pomorskiego i Szczecina rozpoczęły przygodę z teatrem. Jej zakończeniem ma być występ na deskach Teatru Lalek „Pleciuga”. Warsztaty w postaci kolonii odbywają się w ramach programu „Lato w teatrze”.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Na realizację programu przyznano fundusze 41 ośrodkom z całej Polski. Wśród nich jest Teatru Lalek „Pleciuga” i zaproszony do współorganizacji Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.


Tydzień zajęć w Drawsku Pomorskim

Fantastyka i twórczość Stanisława Lema to motywy przewodnie warsztatów. Każdego dnia młodzież i dzieci mierzą się z nowymi wyzwaniami. Poznają specyfikę zawodów związanych z teatrem. Próbują swoich sił w pracy nad świadomością ciała i ekspresją ruchową. Do tej pory uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastycznych i ceramicznych; uczyli się fotografii, malowali światłem, a nawet uczyli się kodowania i programowania.

 

Przygotowania do przedstawienia w teatrze

W drugim tygodniu zajęć młodzi artyści pojawią się w Szczecinie. Tam pod okiem profesjonalnych aktorów teatralnych będą przygotowywać się do przedstawienia. Bogatsi o doświadczenie teatralne zaproszą widzów ze Szczecina i Drawska Pomorskiego na swój spektakl. Przedstawienie ma się odbyć w na koniec drugiego tygodnia zajęć w Teatrze Lalek „Pleciuga”.


Kolonie teatralne realizowane są w ramach projektu „Lemcraft. Kosmiczne lato w teatrze” realizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim wspólnie z Teatrem Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  Lato w Teatrze+ finansowanego z środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

OPIS PROGRAMU LWT

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.

Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

W filmie premiera oznacza, że wszystko jest skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć.
A w teatrze to dopiero początek.