LEMcraft - finał Lata w teatrze

W niedzielę 11 lipca zapraszamy na finał LATA W TEATRZE!
Już w niedzielę wydarzenie, do którego młodzi artyści przygotowywali się przez dwa tygodnie.
W imieniu Teatru Lalek "Pleciuga" oraz Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim zapraszamy na spektakl!
 
 
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Na realizację programu przyznano fundusze 41 ośrodkom z całej Polski. Wśród nich jest Teatru Lalek „Pleciuga” i zaproszony do współorganizacji Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.
 
Tydzień zajęć w Drawsku Pomorskim
Fantastyka i twórczość Stanisława Lema to motyw przewodni warsztatów. Każdego dnia młodzież i dzieci mierzyli się z nowymi wyzwaniami. Poznali specyfikę zawodów związanych z teatrem. Próbowali swoich sił w pracy nad świadomością ciała i ekspresją ruchową. Wzięli udział także w zajęciach plastycznych i ceramicznych. Odbyły się zajęcia z fotografii, malowaniem światłem, było też tworzenie muzyki za pomocą prostych rzeczy.
 
Przygotowania do przedstawienia w teatrze
W drugim tygodniu zajęć młodzi artyści pojawili się w Szczecinie. Tu pod okiem profesjonalnych aktorów teatralnych są przygotowywani się do przedstawienia. Bogatsi o teatralny warsztat w Teatrze Lalek „Pleciuga" zapraszają widzów ze Szczecina i Drawska Pomorskiego na swój spektakl.
 
NIEDZIELA 11 lipca
godzina 10.00
duża scena
WSTĘP WOLNY

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.